12/26/13 21:58

Манчестър Сити върна Арсенал еднолично на върха в Англия

В дербито на 18-ия, коледен кръг на Висшата лига „Манчестър Сити” запази стопроцентовия си рекорд у дома – девет мача, девет победи, побеждавайки с 2:1 водача в Премиершип „Ливърпул”. Така „Сити” излиза на второ място във Висшата лига с 38 точки, на точка зад „Арсенал”. „Ливърпул” пък остава на четвърто място с 36 точки. Както по принцип през този сезон в домакинствата си, „Манчестър Сити” натисна още от самото начало и след пет минути игра Хесус Навас с параболичен удар с глава при скоростна атака нацели десния страничен стълб на Симон Миньоле. В 10-тата минута след корнер Венсан Компани стреля опасно с глава, но в аут. В 18-тата минута съдиите подпряха брута...