01/04/14 19:11

Волейболните национали близо до класиране на световно първенство

Националният отбор по волейбол победи в събота отбора на Холандия в квалификациите за световното първенство в Полша и е много близо до класиране. Българските волейболисти спечелиха срещу холандците с 3:0 гейма ( 25:18, 27:25, 25:14), след като в петък победиха без загубен гейм и отбора на Кипър. В неделя България излиза срещу другия отбор от квалификационната група – домакините от Чехия. За да се класират, българите трябва да спечелят поне един гейм. Женският национален отбор също е на крачка от класиране, след като в събота победиха тима на Чехия. Така българките са начело във временното класиране с 6 точки, след като по-рано победиха Словакия,  и трябва да спечелят само два гейма в последната си среща срещу Беларус.