01/14/14 09:22

Григор Димитров премина първия кръг в Австралия

Българският тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на ”Оустрелиън Оупън” след победа с 6:7 (7), 6:4, 6:4, 6:3 над американеца Брадли Клан. Срещата на Димитров с 93-ия в световната ранглиста се оказа трудна и продължи 2.34 минути. В следващия кръг българинът ще се изправи срещу тайванеца Йен-Сун Лу, който е 53-и в света. Досега двамата не са играли заедно. През цялата среща с Клан Димитров сервираше стабилно и не позволи на Клан нито веднъж да стигне до възможност за пробив. Освен това той допусна само четири непредизвикани грешки срещу девет за американеца. В първия сет 22-ият в света можеше да пробие съперника си, но не се възползва и се стигна до тайбрек. В него българинът пропусна и два сетбола. Загубеният сет не се отрази отрицателно на играта на Димитров. Той продължи с добрия начален удар, но в следващите два сета взе по един пробив, с които направи обрат в резултата в мача. В четвъртия сет българинът два пъти проби американеца и стигна до 6:3. Григор Димитров преодолява първия кръг в Мелбърн за трети път в кариерата си.