02/10/14 17:56

Цветан Йорданов завърши четвърти в плувния маратон по река Парана

/КРОСС/ Българинът Цветан Йорданов завърши на четвърто място в плувния маратон по южноамериканската река Парана.Негов треньор беше Петър Стойчев. Надпреварата, която се проведе в Аржентина, е кръг от веригата Гран при по плувен маратон. Йорданов преодоля 88-километровата дистанция за 9.27:02 часа, с пасив от 6:24 минути зад победителя Иван Афаневич от Русия. Класирането на почетната стълбичка допълниха сириецът Салех Мохамед с време 9.22:42 часа и представителя на Македония Томи Стефановски, изпреварил българина с едва няколко стотни. Въпреки здравословното си неразположение, Цветан Йорданов успя да пребори всички трудности и да се представи повече от достойно.в най-дългият плувен маратон в света 88 км в Парана, Аржентина, последния от трите кръга на престижната веригата „Гран при" на Международната федерация по плувни спортове. В надпреварата стартираха 16 състезатели, но само 10 от тях стигнаха до финала. Победител при жените стана представителката на домакините Пилар Гейджо, постигнала време от 9.27:28 часа. Само преди дни Йорданов не успя да завърши 57-километровия първи старт от Гран при в Санта Фе. Той е заявен за всички осем старта от Световната купа на ФИНА, след като през миналия сезон завърши на девето място в крайното класиране.