02/12/14 11:33

Григор Димитров стартира с победа в Ротердам

Най-добрият български тенисист Григор Димитров спечели още първия си мач след успешното си представяне в Откритото първенство на Австралия през януари, където стигна до четвъртфинал. В първия кръг на турнира в Ротердам той постигна трудна победа срещу 28-ия в света Дмитрий Турсунов от Русия с 2:1 (6:2, 1:6, 6:4). Българинът не успя да покаже най-доброто от играта си, което вкара двубоя в редица обрати. Турсунов, например, направи пробив още в началото на мача и бе на път да стигне до 3:0 в първия сет. Чак тогава Димитров "се събуди" и взе следващите 6 гейма. После обаче отново последва отпускане и само един гейм за Димитров във втория сет. Третият отново започна с пробив за Турсунов, който обаче българинът бързо върна и след оспорвана игра успя да стигне до победата. Във втория кръг той ще се изправи срещу латвиеца Ернестс Гулбис, с когото досега не е играл.