02/17/14 10:20

Баскетболистките излизат на четвъртфиналите срещу Нефтохимик 2010

Баскетболистките на „Дунав 8806“ победиха „Хасково 2012“ с 73:42 в мач от 21-ия кръг на НБЛ-жени. Срещата се игра в зала в Русе.
Още в първата част дунавки отбелязаха 23:8

Второто полувремето резултатът бе 28 точки за домакините. Гостите все пак с много усилия отбелязаха с 1 точка и 10 минути като до края отстъпваха с 29:56.
В последната част „Дунав 8806“ се стабилизира и достигна до успех със 73:42.

Следващата среща на хасковлийки от първенството ще бъде с “Рилски спортист” на 23 февруари. Те ще гостуват в Самоков.

Преди това баскетболистките играят 2-ра среща от четвъртфинала за Купа България с „Нефтохимик  2010″.

“Нашата основна цел е четвъртфинала. Първият мач с „Нефтохимик 2010” го спечелихме с разлика от 19 т. Сега на 20-ти  в Бургас ни очаква тежък мач, но се надяваме да запазим тази разлика”, коментира за Хасково Новини спортният директор Станислава Станкова.