02/17/14 12:45

Хандбалистките на „Хасково” се готят за Поморие след мача с шуменки

президентът Марияна Стаматова

“Шумен 98” и “Хасково”  завършиха срещата при резултат 21:21. Мачът бе от първия пролетен кръг на първенството в “А” група при жените.

“Хасково” поведе с 4: 1, но шуменки бързо наваксаха. С два бързи гола в края на първата част “Шумен 98”изостана с два гола след 30 минути игра – 10:12.

През второто полувреме гостите започнаха играта по-добре.

Антоанета Вълкова, която вчера пранзува и рождения си ден

Антоанета Вълкова, която вчера празнува и рождения си ден

В 55-ата минута резултатът бе равен – 19:19, но веднага след това “Шумен 98”поведе с един гол.

“Хасково”  обаче изравни от дузпа за 20:20 и след секунди преди края на мача поведе с 21:20, благодарение на Антоанета Вълкова, която се разписа.

Пет секунди преди края Габриела Христова успя да вкара гол и да донесе точката за “Шумен 98”. В  мача гостите играха без основния си състезател Кристина Сабо.

Най- добре за домакините се справиха Дарина Пайанотова, която вкара 10 гола, Антоанета Вълкова с 3 и Мария Димитрова с 4.

„Въпреки, че Антоанета бе с контузия и надуто коляно тя игра много добре. Доволни сме и от вратарките, „ коментира президентът Марияна Стаматова.

Днес голмайсторката Дарина Панайотова замина с националния отбор на лагер в Габрово.

Следващата среща на хандбалния клуб ще бъде в Поморие в неделя. Там женският отбор ще играе без едни от основните си състезателки Тенгиз Куца и Ани Бойкова.