03/01/14 11:02

Григор Димитров ще играе на финала на тенис турнира в Акапулко

Григор Димитров ще играе на финала на силния тенис турнир в Акапулко, Мексико, с награден фонд над 1.31 милиона долара. В полуфиналната среща първата ни ракета победи поставеният под номер две в схемата на турнира Анди Мъри с 2:1 сета, след два тайбрека -  4:6, 7:6 (5), 7:6 (3). Така Димитров достигна до трети финал в своята кариера в турнир от АТП. Негов съперник ще бъде Кевин Андерсън. 203-сантиметровият състезател от ЮАР отстрани Александър Долгополов с 6:1, 5:7, 6:4 на полуфинала. Победата в събота донесе на Григор Димитров 300 точки и го изкачи до рекордното 18-о място в световната ранглиста. Срещата започна лошо за 22-годишния българин, който загуби първия сет с 4:6 от олимпийския шампион Мъри. Вторият сет вървеше гейм за гейм и никой от двамата състезатели не успя да направи пробив. Така решителен се оказа тайбрека. Димитров поведе с 5:1 точки преди смяната на полетата, но след това допусна британеца да го настигне. В крайна сметка обаче българинът успя да затвори с 7:5 и спечели сета. Решаващият трети сет започна отлично за българина с пробив при сервис на Мъри и 1:0 в геймовете. В следващия Дититров срази без проблеми Мъри на 0, като на моменти показа много технична игра, а при второто разиграване демонстрира и отлична защита и поведе с 2:0 гейма.  Последва размяна на геймове, като всеки печелеше сервиса си. При 5:3 за българина британският тенисист трябваше да сервира за оставане в мача. Мъри остави Гришо на "15" за 4:5 гейма и дойде почивката преди Григор да сервира за спечелването на полуфинала. Шотландецът реши да играе на сигурно и след няколко последователни грешки на Димитров се стигна до връщане на пробива и изравняване на геймовете 5:5, последвано от 6:6.  Тайбрекът започна с точка за Мъри, но след това Григор поведе и го спечели, като британският тенисист записа само три точки. Финалът в Акапулко в неделя ще бъде трети в кариерата на Григор Димитров след тези в Бризбейн, Австралия, и Стокхолм, който спечели.