03/03/14 12:23

Отново злато, сребро и бронз за димитровградските борци

Стоян Георгиев

Стилян Илиев

С два златни, два сребърни и един бронзов медал от Държавно лично първенство по свободна борба за деца /11-13 год./,  се завърнаха от Сливен спортистите на “СКБ-Димитровград”.

260 борци от 45 клуба си оспорваха медалите в тази възрастова група  и нашите най-малки състезатели добавиха своя дял  към отличията за клуба от Държавни първенства от началото на 2014 г, информираха от клуба.

В категория 32 кг Стоян Георгиев отново е шампион, както през 2013 г. Една от най-силните и многобройни категории 42 кг бе изцяло димитровградска. На финала се срещнаха нашите Стилян Илиев срещу Атанас Атанасов. Стилян стана шампион на България, а за Наско остана със сребърно отличие. Още едно второ место добави Георги Иванов в кат. 66 кг.

Отново двама спортиста от димитровградския клуб спориха за медал помежду си, но за бронзов в кат. 38 кг. Отличието завоюва Никола Нейчев, а загубилият Георги Жисгов остана пети.

За най-резултатен борец  на първенството бе определен Стилян Илиев.