03/09/14 11:38

Бербатов вкара гол и изработи дузпа за победа на Монако

Българският нападател Димитър Бербатов отбеляза гол и изработи дузпа за тима си Монако при победата с 2:1 над Сошо в събота вечерта. Това бе и първият мач за Бербатов като титуляр за Монако, след като премина във френския тим от Фулъм преди малко повече от месец. Бербатов вкара още в шестата минута, след като беше изведен на чиста позиция с пас от Лайвин Курзава. В 53-та минута българинът спечели и дузпа за тима си. Той получи топката в наказателното поле от Родригес, освободи се технично от Жюлиен Фосюрие и го принуди да го фаулира. Дузпата бе реализирана от Хамес. В 83-та минута гостите намалиха резултата с гол на резервата Едуард Бютен. Монако е на осем точки от лидера в Лига 1 Пари Сен Жермен, а третият Лил е на десет от Монако, но и с мач по-малко.