03/09/14 14:42

Шарапова се завърна с победа на Индиън Уелс

/КРОСС/ Защитаващата титлата Мария Шарапова се завърна на корта след едномесечно отсъствие с победа във втория кръг на Индиън Уелс. Бившата номер 1 в света елиминира непоставената германка Юлия Гьоргес с 6:1, 6:4 за едва 66 минути, с което продължава пътя си към трета титла в Калифорния след тези от 2006 и 2013 г. Шарапова имаше пълна доминация на корта и не предостави нито една възможност за пробив на своята съперничка. В следващия кръг тя ще играе с квалификантката Камила Джорджи от Италия, отстранила румънката Сорана Кърстя със 7:6(3), 6:3. Номер 1 в основната схема На Ли от Китай надигра очаквано с 6:1, 7:5 своята сънародничка Чжън Цзе. Шампионката от 2008 г. и бивша номер 1 в световната ранглиста Ана Иванович спечели трудно срещу украинката Елина Свитолина с 4:6, 7:5, 7:6(1). Номер 8 в схемата Петра Квитова победи с 6:1, 6:3 американката Коко Вандевеге и в следващия кръг ще се изправи срещу рускинята Светлана Кузнецова. Поставената под номер 11 Доминика Цибулкова, която игра на финал на Australian Open, спечели с 6:3, 6:2 срещу Дона Векич от Хърватия. В третия кръг словачката ще играе срещу Екатерина Макарова от Русия. При мъжете световният номер 1 Рафаел Надал стартира с победа в три сета над чеха Радек Щепанек. Испанецът трябваше да обръща мача след загуба с 2:6 в първата част, но след това успя да се наложи над съперника си с 6:4, 7:5. В следващата фаза той ще срещне украинеца Александър Долгополов