03/14/14 10:10

Приказката "Лудогорец" в Европа свърши

Българският шампион „Лудогорец“ загуби от испанския отбор„Валенсия“ с класическото 0:3 пред претъпкания стадион „Васил Левски”в София в сряда в осминафинален мач от турнира за Лига Европа. Това прави илюзорни шансовете на разградските орли да продължат напред в турнира. Срещата реванш е следващия четвъртък в Испания. Двубоят започна зле за българския отбор, който получи гол още в 5-тата минута. Точен за гостите беше Антонио Бараган. В 25-ата минута голмайсторът на „Лудогорец“ Томаш Безяк беше фаулиран в гръб в наказателното поле от Кейта. Футболистът на „Валенсия“ получи директен червен картон. За съжаление испанския вратар успя да спаси изпълнената от Безяк дузпа. Последва нов пропуск за домакините, като топката се удари в гредата. Въпреки че бяха с човек по-малко на терена „ Валенсия“ успя да реализира второ точно попадение в 33-ата минутачрез Картабияи поведе с 0:2. При този резултат завърши първото полувреме на срещата. Втората част започна с натиск от страна на разградчани. В 59-тата минута обаче „Валенсия“ вкара трети гол. Непокритият Сендерос изпрати топката в мрежата на Владимир Стоянов.  В 80-тата минута „Лудогорец“ остана с 10 души, след директен червен картон за резервата Кишада заради удар без топка.