03/22/14 20:41

Григор Димитров започна с трудна победа в Маями

Григор Димитров започна с трудна победа участието си в турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд над 5 милиона щатски долара след успех над испанеца Алберт Монтанес с 6:1, 6:7 и 6:3. Съперник на нашия тенисист в третия кръг на турнира ще бъде японеца Кеи Нишикори, който отстрани Маринко Матошевич след 2:0 сета.   Григор Димитров проби първото подаване на Монтанес, след това затвърди пробива си и поведе с 3:1. До края на сета нашият тенисист не даде шанс на испанеца да вземе гейм и спечели с 6:1.   Втората част обаче бе много по-оспорвана - двамата печелеха геймовете, в които сервираха. Така се стигна се до тайбрек, в който Монтанес успя да обърне нещата в своя полза. Решаващ за изхода на мача се оказа четвъртият гейм на третия сет. Григор стигна до важен пробив и да си осигури аванс, който му помогна да вземе сета с 6:3, а с това и мача.