03/24/14 13:45

Георги Гайдарджиев спечели 18-та шампионска титла по канадска борба

/КРОСС/ Георги Гайдарджиев спечели 17-та и 18-та си шампионска титла по канадска борба. 24-годишният благоевградчанин стори това на Държавното първенство, което се проведе на 22-23.03.2014 г. в гр. Созопол. Георги, който е Спортен талант на „Еврофутбол" за втора поредна година, се окичи с два златни медала в категория до 65 кг - на лява и дясна ръка. Това му даде възможност за участва и в абсолютната категория, където е 4-ти (тук участват 17-те най-добри състезатели в този спорт у нас). Спортният клуб на Гайдарджиев, "Спартак", пък взе две първи места в отборния шампионат - за юноши и девойки и за мъже и жени.Друг Спортен талант на българския букмейкър - Васка Благоева, може да се похвали с три бронзови медала и едно четвърто място в отборния спринт от Държавното първенство по ски бягане (20-23.03.2014 г., Банско). Състезателката на НСА постигна третите места в късия спринт на 1,5 км класически стил, на 5 км отново в класическия стил и на 5 км свободен стил. Бронзов медал грабна и Виолета Генчева от Държавното първенство по джудо за жени, което се проведе в тренировъчната зала на арена „Армеец" през уикенда. Шампионата започна ударно за 19-годишната състезателка, която спечели две победи с ипон. Третата се оказа препъни камъка по пътя към титлата, заради загубата с наказание. В спора за третото място Вили надигра отново с чиста победа представителка на ЦСКА