03/24/14 10:25

Григор Димитров отпадна от турнира в Маями след загуба от Кей Нишикори

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби oт японеца Кей Нишикори с 6:7 (1), 5:7 и така приключи участието си в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями. 22-годишният българин допусна втора загуба във втория си мач срещу най-силния азиатски тенисист и не успя да повтори постижението си от 2012 г., когато достигна до осминафиналите на твърдите кортове във Флорида.  Димитров завърши срещата с единадесет аса срещу девет за съперника, но допусна и четири двойни грешки, докато японецът направи само една.  22-годишният българин имаше и повече печеливши удари - 28 срещу 23, но направи осем непредизвикани грешки повече - 28 срещу 20. Той спечели 73% от разиграванията при вкаран първи сервис и 53% при втори.  Въпреки по-ниския си ръст, Нишикори се представи по-силно на начален удар. 24-годишният японец спечели 86% от разиграванията при вкаран първи серивс и 53% при втори.  Нишикори постигна 150-ата си победа при професионалистите и за трета поредна година се класира за осминафиналите в Маями. В опит за първи път да достигне до четвъртфиналите, той ще се изправи срещу победителя от мача между Давид Ферер и Андреас Сепи.  Димитров напуска турнира с 45 точки, колкото спечели и през миналата година. В зависимост от представянето на останалите играчи, през следващата седмица той може да се изкачи до рекордната в кариерата си 14-а или 15-а позиция, или да остане на настоящото си 16-о място.