03/27/14 21:59

Безпощадна Серина би Шарапова за 15-и пореден път

/КРОСС/ Защитаващата титлата си Серина Уилямс (САЩ) се класира за финала на силния турнир на твърди кортове в Маями (САЩ) с награден фонд 5,4 милиона долара. Водачката в световната ранглиста и шесткратна шампионка от надпреварата Уилямс надделя над четвъртата в схемата Мария Шарапова с 6:4, 6:3 за 97 минути. Така американката постигна 15-а поредна победа над руската си съперничка. Негативната серия на Шарапова явно оказа влияние и в ключовите моменти тя направи много непредизвикани грешки, които й костваха евентуалната победа. Като цяло приятелката на Григор Димитров няма успех над Уилямс вече десет години, а загубата й бе общо 16-а от 18 срещи между двете. В търсене на 59 титла в кариерата си на сингъл пък 32-годишната Уилямс ще се изправи срещу победителката от мача между Доминика Цибулкова и На Ли, които играят по-късно тази вечер.