03/29/14 17:13

Хамилтън спечели квалификацията в Малайзия

/КРОСС/ Люис Хамилтън (Mercedes) спечели квалификацията в Малайзия и в неделя ще стартира първи на пистата „Сепанг".  Второто най-добро време даде четирикратният световен шампион Себастиан Фетел. Трети е Нико Розберг. Началото на квалификацията се забави заради проливен дъжд, заради които цялата надпревара продължи цели 140 мин. В началото единствено от McLaren подходиха с гуми за мокра писта, докато останалите отбори избраха интермедии. Малко преди края на първата част от квалификацията дъждът се усили. В последните секунди Маркус Ериксон се блъсна в мантинелата и това доведе до червен флаг. Фетел излезе от пистата, но успя да се върне. В началото на втората част отново беше вдигнат червен флаг заради удар между Фернандо Алонсо и Данил Квят, в резултат на който се счупи предното ляво окачване за болида на испанеца и се повреди по предното крило на болида на Toro Rosso. Последва бърза обиколка на Хамилтън. Във втората квалификация отпаднаха Фелипе Маса, Серхио Перес и Ромен Грожан. След състезанието в Австралия, Хамилтън отново завърши с най-доброто време, следван от шампиона и от съотборника си. Алонсо стигна до четвъртото място. След тях са Даниел Рикиардо, Кими Райконен, Нико Хюлкенберг, Кевин Магнусен и Жан-Ерик Верн.