04/10/14 08:27

Атлетико (Мадрид) и Байерн се класираха за полуфиналите на Шампионската лига

Атлетико (Мадрид) победи Барселона с 1:0 и се класира за полуфиналите на Шампионската лига, след като първият мача между двата отбора завърши 1:1. Победният гол за отбора на Мадрид вкара Коке още в петата минута на срещата. Въпреки че за  Атлетико не играха  контузените Диего Коща и Арда Туран, но въпреки това бяха по-добрият отбор и надиграха напълно Барселона. Байерн (Мюнхен) пък победи с 3:1 Манчестър Юнайтед и също продължава напред в турнира, след като първият мач завърши с равенство 1:1. Патрис Евра откри за Манчестър в 57-ата минута, но само две по-късно Марио Манджукич изравни. В 68-та минута Томас Мюлер вкара втори гол за Байерн, а в 76-та  Ариен Робен реши окончателно мача. Другите два отбора, които се класираха по-рано за полуфиналите на най-комерсиалния футболен турнир, са Реал (Мадрид) и Челси.