04/10/14 03:06

Манчестър Юнайтед се сбогуваха и с последния си шанс да завършат сезона с трофей

/КРОСС/Байерн (Мюнхен) продължиха похода си към втора поредна титла в Шампионската лига, а Манчестър Юнайтед се сбогуваха и с последния си шанс да завършат сезона с трофей. След обратът с 3:1 на "Алианц Арина" (общ резултат 4:2), Юнайтед до голяма степен се сбогуват със Шампионската лига до сезон 2015/16, тъй като са седми във Висшата лига на Англия и на 7 точки от местата за класиране в квалификациите за групите на надпреварата. Отборът на Дейвид Мойс успя да поведе след попадението на Патрис Евра за 1:0 в 57-ата минута и сякаш съживи надеждите на англичаните, но се оказа че само е успяло да раздразни баварците. В 8-ата минута Рууни имаше шанс да открие резултата, но се забави прекалено много и Данте го блокира. Атаките на Манчестър продължиха и в 17-ата минута Валенсия прати топката във вратата на Нойер, но от положение на засада и голът му беше отменен. В същото време баварците трудно пробиваха защитата на противника и до почивката така и не успяха да създадат реална заплаха за вратаря Давид де Хеа. Така се стигна до 57-ата минута, когато Валенсия центрира отдясно в наказателното поле и оставеният свободен Евра директно простреля Мануел Нойер за 1:0. Радостта за футболистите на Дейвид Мойс бе огромна, но продължи броени секунди. В 59-ата минута Франк Рибери центрира към Манджукич и той с плонж с глава възстанови равенството