04/15/14 17:26

Григор Димитров се класира за втория кръг в Монте Карло

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло, след като победи с 2:1 сета (6:2, 4:6, 6:2) испанеца Марсел Гранойерс. Победата бе трудна за българина, но бе своеобразен реванш за двете победи на испанеца срещу него през 2009-та и 2013-та година.   Мачът започна със сравнително лесно спечелване на подаванията за двамата. Така се стига до шестия гейм в първия сет, когато Димитров успя да достигне до брейк за 4:2. Сетът бе затворен бързо за 6:2 с още един пробив.   На почивката Гранойерс поиска лекарска помощ и излезе за втория сет с превързано дясно бедро. Първи до точка за пробив отново стигна Григор Димитров в четвъртия гейм. Този път той не успя да се възползва и резултатът в сета бе изравнен – 2:2.   При 3:3 испанецът за първи път в мача имаше брейкпойнт и след грешка на българина той успя да поведе с 4:3. Димитров можеше да върне брейка още в следващия гейм, но изтърва две възможност – 5:3 за Гранойерс. Въпреки че Димитров намали със сервис гейм на нула, после испанецът набързо стигна до 40:15 и сложи точка на сета още при първата си възможност.   Третата част започна лошо за Димитров. Гранойерс успя да вземе подаването и после проби българския тенисист – 2:0. Последва силна серия за Григор, който очевидно се мотивира от ролята си на догонващ и спечели следващите шест гейма. Той направи два пробива - в четвъртия и в шестия гейм, спечели три свои подавания и обърна в своя полза - 5:2.   Малко след това грешка на Гранойерс и топка в аут доведоха до мачбол за българина, който приключи мача с хубав диагонален удар.   Във втория кръг Григор Димитров ще играе отново с испанец – Алберт Рамос, който елиминира финландеца Ярко Ниеминен с 6:2, 7:5.   С победата си Григор Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста и 18 860 евро от наградния фонд. Той има да защитава 180 точки от този турнир, защото през миналата година стигна 1/4-финал, където отпадна от Рафаел Надал.