04/30/14 07:57

Реал (М) разгроми Байерн с 4:0 и е на финал в Шампионската лига

Мачът между Байерн (Мюнхен) и Реал (Мадрид) във вторник се превърна в спектакъл на рекордите, който обаче донесе радост единствено на испанския отбор. Отборът от Мадрид разгроми баварците с 4:0 и с общ резултат от двата мача 5:0 се класира убедително за финала в Шампионската лига. Загубата с 0:4 на ”Алианц Арена” се превърна в най-тежкото домакинско поражение за Байерн в евротурнирите за цялата му история. На свой ред нападателят на Реал (М) Кристиано Роналдо подобри рекорда за най-много вкарани голове в един сезон в Шампионската лига. Той вече има 16 в 10-те мача, в които е играл. Меси остана далеч назад със своите 14 гола, постигнати преди 2 години. Победата дойде след два бързи гола с глава на централния защитник на Реал (М) Серхио Рамос в началото на мача и два гола на Кристиано Роналдо впоследствие. Още в първите минути гостите показаха, че са дошли с правилната нагласа за мача. Реал наложи тотална преса на домакините и те трудно получаваха възможност да правят типичните си дълги разигравания в полето на противника. Традиционният домакински натиск не се състоя. Резултатът за ”белите” не закъсня. Между 16-та и 20-та минута Серхио Рамос вкара два гола с глава след статични положения. Така Реал (М) получи предимство в мача, което Байерн дори не успя да предизвика. След двата гола испанците оставиха домакините да разиграват топката, но това не доведе до нищо. В играта на баварците нямаше идея как да стигнат до гол във вратата на своите гости. За да подчертае това, Реал вкара и трети гол до края на първото полувреме, което съвсем уби интригата. Това се случи след твърде бърза за защитата на Байерн контраатака. С три паса ”белите” минаха цялото игрално поле, топката стигна до Роналдо и той вкара, останал сам срещу вратаря. През цялото втори полувреме Байерн не достигна до нито едно 100-процентово чисто голово положение. За сметка на това в края на мача Роналдо вкара от пряк свободен удар, успявайки да надхитри стената пред Нойер. След края на мача треньорът на Реал (М) Карло Анчелоти каза: ”Не, не съм изненадан (от резултата). Ние играхме просто перфектно”. Всъщност Реал (М) показа в Германия същия бърз и ефективен футбол, с който Байерн (М) спечели Шампионската лига през миналата година. Тогава треньор на баварците бе Юп Хайнкес, а сега е Гуардиола – бивш треньор на Барселона. След мача самият Хосеп Гуардиола успя да каже само: ”Реал (М) наказа всичките ни грешки”.