05/01/14 08:04
(http://www.klassa.bg/)

Рон Пол: Американската конституция не позволява свалянето на чужди правителства

Жителите на Крим гласуваха дали искат да бъдат автономен регион на Украйна или да се присъединят към Руската Федерация. Така те се наредиха до редица държави и региони – включително Шотландия, Каталуния и Венеция, които искат да се отделят от една власт, която считат за безотговорна и репресивна.

Докато желанието на последните три не буди много шум, референдумът в Крим разгневи лидерите на САЩ и ЕС и изтласка НАТО по-близо до директен конфликт с Русия, който не сме виждали от годините на Студената война.

Какъв е големия проблем? Противниците на Кримския референдум обичат да акцентират над

Рон Пол е американски лекар, писател, политик и дългогодишен член на Конгреса на САЩ от републиканската партия от щата Тексас. Кандидатира се два пъти за президент, веднъж през 1988 година от името на либертарианската партия и отново през 2008 година в предварителните избори на републиканската партия.  Той е кандидат за президент и на изборите през 2012 година. Рон Пол е описван като консерватор, конституционалист и либертарианец. Като критик на американската външна политика, Рон Пол се обявява против войната в Ирак и подкрепя идеята за изолационизма. Той е за излизането на САЩ от организации като НАТО, СТО, ООН, МНС и др.

легимността му. Но правото на самоопределяне е основополагаща част в международното право. Член 1 на устава на ООН ясно гласи „развиване на приятелски отношения между нациите, базирано над уважението и принципите на равните права и самоопределянето на хората“.

Защо САЩ е толкова угрижена чий флаг се вее над това малко парче земя на хиляди километри?

Критиците сочат руската „окупация“ на Крим като доказателство за това, че вота не е трябвало да се проведе. Къде бяха тези критици, когато се провеждаха избори в Ирак под окупацията на американските войници?Тогава това се наричаше „триумф на демокрацията“, нали?

Може би американските официални лица, които подкрепиха противозаконния преврат в Украйна трябва да фокусират енергията си в изучаването на нашата собствена конституция, която не позволява на американското правителство да сваля чужди правителства и да праща милярди долари заеми на Украйна и нейните кредитори.

Администрацията на Барак Обама наложи някакви минимални санкции над определени лица от Крим и Русия, но нито САЩ, нито ЕС могат да си позволят по-крупни санкции над Русия. Глобалната търговия и икономическите отношения предлагат твърде много облаги и на двете страни. (САЩ и ЕС и Русия – бел.ред.). Всъщност световните пазари са най-сигурния път към мира и просперитета. Световния бизнес не иска санкции срещу Русия. Нека се надяваме, че това ще осъзнаят и правителствата.

 

Facebook TwitThis Google del.icio.us Digg Svejo Edno23 Email

Свързани новини:

новини от България
graphic
спортни новини
graphic

Бързи връзки


Търсене


Архив

RSS Абонамент

Новини от Грамофон

"Новини от Грамофон" - Следете последните новини от България и чужбина обединени на едно място. Обновяват се през 1 минута.

 

  •  

Ново: Публикуване