05/08/14 19:03

Григор Димитров отпадна от турнира в Мадрид

Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид, след като загуби от шестия в света Томаш Бердих с 2:1 сета (6:3, 3:6, 2:6). Българският тенисист започна силно мача, но се пречупи във втория сет и напълно изгуби контрол върху играта си.   Димитров все пак успя да защити точките си от миналата година, когато пак достигна до третия кръг. Тогава той постигна и най-славната си победа в досегашната си кариера, след като отстрани световния номер 1 Новак Джокович.   В първия сет срещу Бердих българинът сервираше много добре и частта приключи само за 33 минути в негова полза. Ключов бе четвъртият гейм, в който Димитров успя да достигне до две точки за пробив и успя да се възползва от втората. После той затвори сета без колебания в играта си.   През втория сет и двамата тенисисти започна да печелят подаванията си лесно. Решаващ за мача бе петия гейм, в който Димитров допусна да бъде пробит. Последва моментален срив в играта му и сетът бе затворен от Бердих с 6:3. Проблемите за българина продължиха и в третия сет. Чехът набързо поведе с 4:0 гейма и мачът приключи. В крайна сметка Димитров успя да вземе два гейма за 6:2.   Това бе първа загуба за българина от Томаш Бердих.