05/09/14 20:21

Балкан взе първия мач с Левски и поведе в серията

Отборът на Балкан Ботевград направи много силна последна част, за да вземе първия мач от полуфиналната си плейофна серия с Левски с 87:77.

В новата спортна зала в Ботевград двата тима направиха равностоен и нервен мач, но в последната четвъртина домакините тотално надиграха своя съперник и в крайна сметка постигнаха заслужена и убедителна победа. През по-голямата си част двубоят вървеше точка за точка, като в един момент Балкан поведе със 7 точки, но те бързо бяха върнати, а преди началото на четвъртата част Левски водеше с точка. По този начин Балкан поведе в серията, която се играе до 3 победи, а вторият мач е отново в Ботевград, в неделя от 17:30 часа. /БГНЕС