05/17/14 11:30

Гришо се изправя пред Надал на "Мастърс"-а в Рим

Най-добрия български тенисист Григор Димитров ще се изправи пред световния номер едно Рафаел Надал по време на полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Рим.

Срещата е в 21,00 часа българско време.

Дотук испанецът е спечелил и четирите сблъсъка с Димитров, включително един от тях на клей - в Мадрид, припомня сайтът racketi.com. Във всички мачове навършилият вчера 23 години хасковлия е печелил по един сет. За последно той игра с Рафа на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия през януари тази година.

В другия полуфинал играят Новак Джокович и Милош Раонич.

След известна почивка Григор и Лукаш Росол трябва да излезнат на двойки срещу Робин Хаасе и Фелисиано Лопес.

Вчера първата ни ракета победи Томи Хаас (Германия) в четвъртфиналния мач на турнира. Димитров спечели двубоя само след 32 минути игра на централния корт на комплекса "Форо Италико".

Съперникът му се отказа в почивката след първия сет, който Григор взе с категоричното 6:2. Причината за отказа бе контузия.

След края на мача българинът, който навърши 23 г., написа на една от камерите "23 baby!".