05/23/14 23:58

Левски победи Лацио за вековния си юбилей

Левски победи Лацио с 3:2 в юбилейния мач за своята 100-годишнина пред препълнените трибуни на Националния стадион ”Васил Левски”. Уникалното в мача бе, че всички разходи по честването на празника и хонорара на гостите бяха поети от дарения от феновете на отбора. Първия гол вкара Мамаду Тункара от Лацио в 14-ата минута, а 20 минути по-късно Гаел Какута увеличи преднината на италианците. Левски върна един гол в началото на втората част чрез Димитър Макриев. Отново той бе точен за 2:2 в 58-ата минута. Третият гол за Левски бе дело на юношата Станислав Иванов в 77-ата минута, което бе достатъчно за почетната победа за домакините. От стартовия състав на българите само петима бяха действащи играчи - Пламен Илиев, Пламен Крумов, Орлин Старокин, Даниел Димов и Станислав Ангелов. Останалите шестима бяха легендите на тима Елин Топузаков, Даниел Боримиров, Димитър Телкийски, Христо Йовов, Александър Александров и Георги Иванов - Гонзо. По-късно се включиха в мача и други от настоящите играчи на ”сините”. Преди срещата бяха наградени някои от големите имена в историята на клуба, а самият мач започна под аплодисментите на феновете, които изписаха символичното "Вековень" в Сектор "В".