05/24/14 09:04

Левски отпразнува юбилея си с победа

"Синя" България изживя своята незабравима нощ, а 35 хиляди гърла на Националния стадион "Васил Левски" почетоха най-заслужилите и най-отличителни фигури от историята наЛевски с демонстративния мач срещу Лацио послучай вековния юбилей.

С празнична хореография по трибуните и атрактивна шоу програма празниците за 100-годишнината стигнаха кулминацията си, като преди началото на двубоя 160 легенди на спорта получиха специални плакети.

Шестима легендарни футболисти – Александър Александров, Елин Топузаков, Даниел Боримиров, Димитър Телкийски, Христо Йовов и Георги Иванов с капитанската лента излязоха на терена с юбилейните жълто-червени фланелки на Левски.

Двубоят с Лацио завърши с победа 3:2 за домакините, след като до почивката "орлите" от Рим поведоха с две попадения, а само отличните изяви на вратаря Пламен Илиев предотвратиха още голове. След почивката обаче футболистите от актуалния състав на Левски се погрижиха нищо да не развали празничната вечер и осъществиха обрат.

Димитър Макриев вкара два гола във вероятно последния си мач със синята фланелка, а победното попадение бе дело на 15-годишния юноша Станислав Иванов.