05/26/14 12:35

Десислава Георгиева е четвърта на скиф на Европейското първенство

/КРОСС/ Десислава Георгиева - Спортен талант на „Еврофутбол", остана на крачка от медалите на Европейското първенство по академично гребане за юноши и девойки до 18 години в Хазевинкел, Белгия.  Деси се класира четвърта на скиф, след като остана на 9,60 сек. от победителката Кристина Стараселетс от Беларус. Втора е французойката Камил Жулие, трета е рускинята Екатерина Питиримова. 16-годишната пловдивчанка преодоля дистанцията от 2000 м за време 8:01.24 мин. Друг Спортен талант на „Еврофутбол" - Милослав Кирчев, грабна сребърен медал в дисциплината 500 м едноместен каяк по време на третата Световна купа за годината в унгарския град Сегед. 23-годишният русенец финишира на 0,534 сек. от победителя Рене Холтен Поулсен от Дания, като измина разстоянието за 1:40.549 мин. На по-дългата дистанция от 1000 метра Мирослав завърши на 7-мо място и с изоставане от 5,742 сек. от победителя Макс Хоф от Германия. Българинът постигна време от 3:42.503 мин. Втори и трети се наредиха австралийците Мъри Стюарт и Кен Уолъс. Мирослав се пусна и на 5000 м, но не завърши. Други двама Спортни таланти на „Еврофутбол" се представиха според очакванията на състезания по планинско бягане и по голф. Васка Георгиева се класира на 2-ро място по време на Salomon Vitosha Trail 2014. Тя преодоля 12-километровото разстояние с денивелация от 600 м за 1:29.22 ч. На 19 сек. преди нея финишира Моника Филипова