06/12/14 08:08

От днес светът е футбол

/КРОСС/Спортното събитие на годината започва. Светът ще бъде футбол от 12 юни до 13 юли 2014 г. в Бразилия. Световното първенство по футбол за мъже е най-голямото спортно събитие в света и се провежда на всеки четири години от основаването си през 1930 г., с изключение на 1942 и 1946 г. Победителят на световните финали по футбол ще взе сумата от 35 милиона американски долара. Другият отбор финалист пък ще се сдобие със 25 милиона долара. Третите в стълбицата ще приберат 22 милиона, а четвъртите 20 милиона долара. Тази вечер от 23 часа българско време се играе първият мач от световното първенство по футбол. Голямото чакане свърши. Домакинът Бразилия ще играе срещу Хърватска на стадиона в Сао Пауло. Водещият спортен букмейкър „Спортингбет" дава предимство на домакина Бразилия, а тяхна победа е оценена на 1,25, равенството се котира с 4,5, а за победа на Хърватска - 11,00. „Спортингбет" дава общо 117 възможности за правене на залози за този мач. Бразилският национален тим е единственият национален отбор, който е участвал на всичките 19 проведени досега световни първенства. От тях 5 са спечелени от настоящия домакин на мондиала. Бразилия домакинства за втори път световно първенство. Първият път беше през 1950 година. Първенството ще се провежда за пръв път в Южна Америка след Световното първенство по футбол 1978 година в Аржентина и за пръв път две поредни световни първенства са извън Европа