06/13/14 07:55

Трудна победа на Бразилия срещу Хърватия

/КРОСС/Бразилия постигна изключително трудна победа в първия мач от Мондиал 2014. Тимът на Хърватия изненада целия свят, повеждайки в резултата след автогол на левия бек Марсело, който дойде през зоната на Дани алвеш. Десният бранител на селесао твърде често осавяше зоната си непокрита, уваличайки се в атака и тъкмо от там идваха повечето опасности пред бразилската врата. Домакините обаче бързо изравниха чрез голямата си звезда Неймар в 29-та минута.  Бразилия все пак победи Хърватия с 3:1 и взе първите си точки в първа група ннадпреварата. Най-скандалната ситуация в мача бе в 70-та минута, когато Фред се строполи в наказателното поле, симулирайки задържане от страна на Ловрен. Японският съдия Нишимура подари дузпа на домакините, а Неймар я реализира и вкара своя 32-ия си гол за "кариоките". Крайният резултат бе оформен от Оскар в добавеното време, в което хърватите бяха тръгнали "ва банк" в атака, за да търсят изравнителен гол.