06/14/14 12:13

Холандия размаза световния шампион Испания с 5:1, Чили би Австралия

Световният шампион Испания претърпя срамна загуба с 1:5 от Холандия в първия мач от група "В" на Мондиала. В повторение на финала от световната купа през 2010 година холандците успяха да си отмъстят жестоко. Началото на мача обаче не предвещаваше това. Чаби Алонсо откри дузпа в 27-ата минута. Робин ван Перси изравни с великолепен прехвърлящ гол с глава в 44-ата минута. След почивката Ариен Робен разнищи защитата на Испания и вкара в 53-ата минута. В 64-ата Де Врий направи 3:1, след като съдията Никола Рицоли не даде нарушение срещу Икер Касийяс . В 72-ата Ван Перси се възползва от детинска грешка на Касийяс. В 80-ата Робен надбяга Рамос, излъга Икер и вкара петото попадение. По-рано в петък Камерун победи Мексико с 1:0. В събота отборът на Чили стартира с победа срещу Австралия участието си на Мондиал’2014. Така те заеха второто място в група "В", заедно с холандците, които разгромиха Испания. Алексис Санчес и Хорхе Валдивия отбелязаха два гола за Чили в първите 25 минути на мача, а Жан Босежур сложи точка на спора в добавеното време. Тим Кейхил се опита  да върне интригата с хубаво попадение с глава в 35-ата минута, а след почивката гол на звездата на Авастралия. В събота са още мачовете между Колумбия и Гърция, както и Уругвай и Коста Рика.