06/15/14 10:05

Италия успя да победи Англия с 2:1

Италия надделя над Англия с 2:1 на "Арена да Амазония" в дербито от Група "D" на Мондиал 2014. Двата отбора през целия мач търсеха победата, но италианците изглеждаха по-свежи през второто полувреме и успяха да се наложат. "Адзурите" поведоха чрез гол на Клаудио Маркизио в 35-ата минута. Само 2 минути по-късно нападателят на Англия Даниел Стъридж изравни. Победният гол за Италия вкара Марио Балотели. Англия започна мача по-активно. Тримата нападатели на англичаните Рууни, Уелбек и Стъридж създаваха доста трудности на бранителите в синьо с натиска в тяхното наказателно поле. Това обаче не доведе до гол. В 35-ата минута обаче Италия успя да вкара. Сините изпълниха корнер, плеймейкърът Андреа Пирло пропусна хитро за Маркизио, който с плътен удар от над 20 метра прати топката във вратата на Харт. Само 2 минути по-късно англичаните изравниха. Стърлинг изведе много добре Рууни отляво, а нападателят на Манчестър Юнайтед центрира перфектно към далечната греда, където Стъридж засече отблизо за 1:1. Точката на спора бе сложена в 50-ата минута, когато Кандрева преодоля лесно Бейнс, след което центрира топката към Балотели, който засече с глава за 1:2. В другия мач, който се игра в неделя през нощта (българско време) отборът на Кот д'Ивоар започна с трудна победа срещу Япония с 2:1. Африканците се наложиха с голове на Вилфред Бони и Жервиньо в разстояние на две минути след почивката. Япония поведе в 16-ата минута с гол на Кейсуке Хонда, но това не бе достатъчно за техния успех. Другите мачове от програмата на Световното първенство на 15 юни са Швейцария - Еквадор и Франция - Хондурас. През нощта в понеделник (1 часа българско време) е срещата Аржентина - Босна и Херцеговина.