06/16/14 09:36

Аржентина би Босна и Херцеговина с автогол и Меси

/КРОСС/Аржентина постигна победа срещу Босна и Херцеговина в първия мач от група „F" на Световното първенство по футбол в Бразилия. Момчетата на Алехандро Сабеля надвиха съперниците си с 2:1 след автогол и страхотно попадение на Лионел Меси. Южноамериканският тим взе преднина още в третата минута, когато Сеад Колашинац си вкара автогол. Нападателят на Барселона Лионел Меси бе точен за аржентинците в 64-ата, а Ведад Ибишевич оформи крайния резултат пет минути преди изтичане на редовното време (85). Аржентинците не блеснаха с голямо представяне на терена, докато съперниците им впечатлиха публиката и имаха няколко добри положения. Босна и Херцеговина се поправи след автогола. Мисимович изведе Хайрович в наказателното поле, но нападателят не успя да овладее топката и вратарят Серхио Ромеро излезе и изби (13). След това "сините" имаха няколко добри положения, но не достигнаха до попадение. След 30-ата минута Аржентина подобри играта си.Макси Родригес стреля от дистанция над вратата, Масчерано направи шут, но стражът спаси топката. След което Босна направи хубава атака и Един Джеко стреля, но безуспешно над вратата. И двата отбора имаха шанс в заключителните минути на първото полувреме. Началото на втората част започна с атака на Босна и Херцеговина. След това Меси стреля неточно от фаул (63), а една минута по-късно направи страхотно попадение.