06/17/14 08:06

Германия смаза Португалия с 4:0

/КРОСС/Германският експрес прегази Португалия с 4:0 и докара до отчаяние Кристиано Роналдо и компания. Немската машина буквално разпиля отбора, чийто капитан е кавалерът на "Златната топка", като разгромът можеше и да е двойно по-изразителен. Бундестимът започна без втория си капитан Бастиан Швайнщайгер, който имаше оплаквания от контузия. Сред 11-те липсваше и чист нападател. Мирослав Клозе остана резерва и не получи шанс да стане едноличен водач в голмайсторската класация на световни първенства за всички времена (той и бразилецът Роналдо имат по 15 попадения). Португалецът Роналдо пръв стреля опасно към вратата на Германия, но това подейства само като дразнене на лъвовете. В ответната атака Сами Кедира едва не откри след грешка на португалците. В 12-ата минута Томас Мюлер вкара от дузпа за нарушение срещу Марио Гьотце. Португалия отвърна с опасен изстрел на Луиш Нани. Но в 31-ата защитника Матс Хумелс прониза мрежата с глава след ъглов удар - 2:0. В 37-ата португалският защитник Пепе си заработи червен картон, като опита да провокира Томас Мюлер. Нататък въпросът бе колко гола ще вкарат още германците и дали Роналдо ще успее да блесне с нещо. Най-добрият играч в света за миналата година загуби четвърти пореден мач срещу Германия на голямо първенство, без да се разпише. До края Мюлер вкара още два пъти за първия хеттрик на мондиала, съотборниците му изпускаха много, а при 0:3 сръбският рефер Милорад Мажич не видя дузпа за Португалия.