06/19/14 21:02

Англия е пред отпадане след загуба от Уругвай

Англия е на път да напусне Мондиала в Бразилия, след като загуби от Уругвай с 1:2. Звездата на Ливърпул - Луис Суарес, вкара и двата гола за "урусите", а за Англия точен бе Уейн Руни, който се разписа за пръв път на Световно първенство. Така, след втората си загуба, за да се класират за елиминациите англичаните, Италия трябва да победи Коста Рика и Уругвай, а те - да се справят с Коста Рика. В първите си мачове Англия загуби от Италия с 1:2, а Уругвай - от Коста Рика с 1:3 в една от най-трудните групи на форума. По-рано в четвъртък Колумбия победи Кот д‘Ивоар с 2:1 и e на крачка от класиране за фазата на директните елиминации. Колумбия поведе с гол на Родригес в 65-ата минута, а само пет минути по-късно Кинтеро удвои преднината. Нападателят на Рома Жервиньо върна интригата в двубоя с попадение в 75-ата минута, но африканците не успяха да стигнат до нещо повече. В късния мач от 1.00 часа Япония и Гърция направиха скучно 0:0. Южните ни съседи останаха с човек по-малко в 38-ата минута, когато капитанът Константинос Кацуранис получи втори жълт картон и напусна играта. Японците владееха топката в 2/3 от игровото време, но така и не стигнаха до някакво чисто положение пред вратата на Карнезис. Така двата тима спечелиха първите си точки на Мондиал 2014. Гърция загуби с 0:3 от Колумбия на старта, а Япония допусна обрат от 1:0 до 1:2 срещу Кот д'Ивоар. В последните си мачове на 24 юни двата тима трябва да постигнат задължителни победи, ако искат да продължат напред, където със сигурност продължава отборът на Колумбия, който по-рано през деня постигна втори успех в група "С". В ранния мач от 19.00 часа в петък излизат Италия и Коста рика. От 22.00 часа играят Швейцария и Франция, а в късната среща от 1.00 часа един срещу друг се изправят Хондурас и Еквадор.