06/21/14 21:01

Меси спаси Аржентина срещу Иран секунди преди края (видео)

Аржентина победи Иран с минималното 1:0 след много важен гол на Лионел Меси в мач от група "F" на Мондиала в Бразилия. Двубоят на "Ещадио Минейрао" за малко не поднесе поредната изненада на Световното първенство в Бразилия, но четирикратният носител на "Златната топка" и капитан на Аржентина отбеляза красив гол в добавеното време на двубоя, с който донесе ценни три точки за тима си. Считаният за аутсайдер отбор на Иран бе плътно прибран в половината си през по-голямата част от двубоя и имаше малко шансове за гол. От своя страна аржентинският тим цялостно владееше играта и диктуваше темпото на игра, което обаче особено през първото полувреме не бе много високо. Аржентинците трудно успяваха да преодолеят добре сгъстената отбрана на символичните гости в мача.  Селекционерът Алехандро Сабейя пусна в игра като резерви Родриго Паласио и Езикел Лавеци, но те не успяваха да помогнат на отбора да отбележи и мачът отиваше към равен резултат до 90-ата минута, когато геният на Меси измъкна "Гаучосите" с 40-ия гол на нападателя за националния отбор на Аржентина.  След ценните три точки южноамериканците със сигурност се класират за осминафиналната фаза на Мондиала в Бразилия. Състави: Аржентина: Ромеро, Рохо, Гарай, Фернандес, Сабалета, Ди Мария (Билиа), Масчерано, Гаго, Игуаин (Паласио), Меси, Агуеро (Лавеци). Иран: Хагиги, Монтазери, Хосеини, Садеги, Поолади, Теймуриян, Некунам, Ходжаеи (Хейдари), Дежага (Джаханбаш), Хаджиги (Хаджи Сафи), Гооченайхад. Витрина на мача:  Аржентина - Иран Владеене на топката 70 % - 30 % Удари във вратата 5-3 Удари извън вратата 11-2 Ъглови удари 10-6 Засади 0-1 Корнери 3-2 Нарушения 7-14