06/28/14 11:17

Германски астронавт подстрига колеги от САЩ след бас за Мондиала

/КРОСС/ Астронавтът Александър Герст от Германия острига нула номер американските си колеги Грегъри Вайзман и Стивън Суонсън на Международната космическа станция, тъй като те загубили бас за резултата от футболния мач между САЩ и Германия на световното в Бразилия. В четвъртък германците победиха САЩ с 1:0 благодарение на гол на Томас Мюлер. Този резултат позволи на Германия да заеме първото място в групата, а отборът на САЩ да стане втори, изпреварвайки отбора на Португалия с по-добра голова разлика. Според условията на баса, ако американците удържат победа, астронавтите от САЩ трябвало да нарисуват на челото на германеца американското знаме. В противен случай Вайзман и Суонсън трябвало да се простят с перчемите си. НАСА излъчи видео, на което Александър Герст с усмивка на лицето бръсне главите на американските астронавти със специална космическа бръсначка, която събира остриганите коси и не допуска в условията на нулева гравитация те да се разпространяват в орбиталния комплекс, пише TemaDaily.