06/30/14 07:49

Коста Рика продължава към 1/4-финал с Холандия

/КРОСС/Коста Рика продължава похода си на Мондиал 2014, като няма загуба вече 4 поредни мача. Този път триумфът дойде след равенство 1:1 в редовното време срещу Гърция и изпълнение на дузпи. Резултатът бе открит е 52-ата минута от плеймейкъра на Коста Рика Браян Руиз. В минутите до края на редовното време Гърция търсеше гола, а Оскар Дуарте бе изгонен с втори жълт картон (66'). Изравнителният гол падна обаче едва в продължението, като точен след добавка бе Сократис Папастатополус (90'+1).Така мачът отиде в продължения, но в крайна сметка Коста Рика удържа равенството след повече от час с човек по-малко на терена, като дори съдаде няколко опасности в продъленията. При дузпите костариканците бяха напълно безпогрешни, а в герой за тима се превърна вратарят навас, който спаси четвъртата дузпа, изпълнена от Гекас. След това при петата дузпа Уманя също бе тоен и класира Коста Рика напред след 5:3 при наказателните удари. Холандия също си осигури място на четвъртфиналите на Мондиал 2014 след страхотен обрат в последните минути срещу тима на Мексико. През по-голямата част от мача ацтеките контролираха играта и създаваха повече положения. Така логично се стигна до попадение на Джовани Дос Сантос за 1:0 (48'). Плеймейкърът на тима от Централна Америка стреля отлично с левия крак и не остави шанс на холандския вратар. Малко след попадението обаче треньорът на Мексико направи дефанзивна смяна и се опита да брани нулевото равенство в последния половин час от срещата