06/30/14 13:35

Митко Ценов с победа на турнира „Павел Павлов”

/КРОСС/ Спортният талант на „Еврофутбол" Митко Ценов грабна поредната си победа. Този път Митко спечели нетрадиционното бягане на 2000 метра на Международния турнир по лека атлетика „Павел Павлов", който се състоя на 28.06.2014 г. на Националния стадион „Васил Левски" в столицата. 21-годишният състезател от Мездра направи лично постижение от 5:12.83 мин.  Още петима Спортни таланти на „Еврофутбол" взеха участие в надпреварата. Два най-добри резултата в кариерата си постигна Петър Пеев на 100 и 200 метра при мъжете. Пепи завърши с 10.91 сек. в късия спринт, което е 10-то време от всички стартирали атлети. На половин обиколка Пепи успя да слезе под 22 секунди, а времето му 21.98 сек. е седмо в класирането. Успешното представяне на 18-годишния столичанин му осигури участие на Балканския шампионат за юноши и девойки старша възраст на 5-ти и 6-ти юли в Серес, Гърция. Съотборникът на Пепи Иво Фудулски не успя да разгърне потенциала си в същите дисциплини и завърши с 11.12 сек на 100 метра и с 22.04 на 200 метра. Никол Стамболийска, която бе избрана за Спортен талант на публиката, финишира 6-та на 400 метра при жените. Ники постигна 58,84 сек. С 6-ти резултат на 800 метра се поздрави и Милица Мирчева, която постигна 2:15.52 мин. Параолимпиецът ни Камен Минков бяга в първа серия на 400 метра при мъжете и завъртя едната обиколка за 64,47 сек