07/01/14 18:02

КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ – БАГИРА НА ПОЛУФИНАЛ ДНЕС СРЕЩУ ЗВЕЗДИ, СЛЕД ДРАМАТИЧНА ПОБЕДА НАД ЦСКА

Младите волейболистки на Казанлък Волей – Багира се класираха на полуфиналите от тазгодишното волейболно първенство при девойките младша възраст, след силна игра и 3 последователни успеха в своята предварителна група от финалния турнир. Те ще спорят днес за място във финала с мач срещу тима на столичния Звезди 94, довечера от 17 часа, в спортна зала „Багира“.

„Розите“ спечелиха драматична и изключително важна победа във финалната фаза на държавното девическо първенство като направиха страхотен обрат срещу връстничките си от „гранда“ ЦСКА.

След като казанлъчанки спечелиха онзи ден с 3:2 /24:26, 19:25, 25:15, 25:16, 17:15/ срещу Славия (София), те надделяха с 3:2 (26:24, 26:28, 26:24, 12:25, 15:8) и „армейките“. Момичетата на Казанлък показаха страхотна психика в ключовите моменти и се наложиха и благодарение на стабилния си сервис.
После „за десерт“ и без да се напъват особено, момичетата от Казанлък Волей – Багира разгромиха с 3:0 и тима на Яворов от Чирпан, след 25:11, 26:24 и 25:22, с което заеха първото място в предварителната група, изпреварвайки ЦСКА.

„Розите“ са силно мотивирани за серия от победи и успешно представяне пред своя публика.

Ето и класирането в групата на казанлъчанки, преди днешния полуфинал срещу тима на Звезди:

Държавно първенство 2013/2013 (девойки мл. в.) - Финали - Група Б

1 Казанлък Волей       3 3 0   9:4     2.2500   291:264   1.1023      7
2 ЦСКА                       3 2 1   8:3     2.6667   259:183   1.4153      7
3 Славия                   3 1 2   5:6     0.8333   213:245   0.8694      4
4 Яворов                   3 0 3   0:9     0.0000   155:226   0.6858      0

В другия полуфинален мач в спортна зала "Багира" днес ЦСКА среща настоящите шампионки при девойките младша възраст - тимът на Марица (Пловдив).