07/01/14 19:43

Федерер стигна четвъртфиналите след нова трисетова победа

Шесткратният шампион Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън".

Швейцарецът победи категорично Томи Робредо от Испания с 6:1, 6:4, 6:4 и продължава напред в турнира без загубен сет.

32-годишният Федерер, който дори не е допускал пробив до момента, имаше нужда само от 93 минути, за да стигне до успеха. Той се класира сред осемте най-добри за дванадесети път при шестнадесетото си участие в "Ол Ингланд клъб" и единадесети в последните дванадесет години.

"Започнах много силно и успях да поддържам нивото си до края. Играя добре, сервирам добре, движа се добре по-корта добре, като цяло всичко в играта ми е на добро ниво. Това ми дава шанс да стигна по-напред в турнира", коментира Федерер.

Той записа единадесета победа в дванадесетия си мач срещу Робредо, а в спор за място на полуфиналите ще срещне своя сънародник Станислас Вавринка.

Шампионът от Australian Open победи трудно отлично играещия на трева Фелисиано Лопес със 7:6 (5), 7:6 (7), 6:3. 29-годишният швейцарец ще играе в четвъртфиналите на "Уимбълдън" за първия път в кариерата си.

"Това е страхотно за Швейцария. Ние сме малка страна, но постигаме сериозни успехи в спорта", коментира Роджър Федерер.