07/02/14 10:22

BBC: Григор Димитров: Oт Бейби Федерер до българския Бекъм

/КРОСС/ Британските спортни коментатори очакват, че днешният четвъртфинален мач в Уимбъдън между Григор Димитров и Анди Мъри ще бъде сред най-трудните за британския тенисист. Медиите на Острова припомнят, че двамата вече са се изправяли четири пъти един срещу друг. Шотландецът е печелил три от срещите, но последната - на полуфинала в Акапулко през март, завърши с победа за българина. Димитров влиза в това състезание като победител от последния мач между двамата и има самочувствието на шампион, отбелязва "Дейли мейл". Таблоидът посочва, че Мъри и Димитров са много близки, но българинът е обещал да остави приятелството си в съблекалните преди срещата. На корта Димитров ще бъде най-сериозното предизвикателство за Мъри, който без усилие се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън", отбелязва "Дейли телеграф". БиБиСи също прогнозира труден мач за Мъри срещу Димитров. В материал, озаглавен "От Бейби Федерер до българския Бекъм", медията изтъква, че Димитров вече е излязъл от сянката на тенис звезди, с които често е сравняван. Димитров е невероятно добър играч и Мъри знае, че той е опасен. Той е добър в защита и в нападение и ще изправи Анди пред изпитание, на каквото той не е бил подлаган досега, казва пред БиБиСи един от най-известните тенис коментатори Джон Лойд. Самият Мъри призна, че играта на Димитров се е подобрила значително през последната година