07/04/14 09:56

Григор Димитров загуби първия сет срещу Джокович с 4:6

Григор Димитров загуби първи сет от полуфиналния си мач на "Уимбълдън" срещу поставения под №1 в схемата на най-стария тенис турнир в света Новак Джокович с 4:6.   Мачът вървеше равностойно гейм за гейм до 2:2. В петия гейм обаче настъпи неочакван срив в качеството на сервиса на българина и той допусна пробив без на спечели нито една точка.   Последва нова размяна на геймове без Димитров да затрудни сериозно съперника си и да успее да върне пробива.   Така Джокович спечели сета с 6:4 за по-малко от половин час. За отбелязване е, че сърбинът не сбърки нито един от първите си 19 първи сервиси. До момента Димитров и Джокович са играли 4 пъти един срещу друг, като сърбинът води с 3:1 победи. Единственият успех на българина бе на турнира в Мадрид миналата година, на клей кортове. През този сезон Григор няма загуба на трева, като спечели турнира в "Куинс" (4 победи) и стигне до 1/2-финал на "Уимбълдън" (5 победи). В "Ол ингланд клъб" българинът е загубил само два сета - в петсетовия мач с Александър Долгополов (Укр) в третия кръг. Джокович е отстъпил три части - една срещу Радек Щепанек (Чех) във втория кръг и две срещу Марин Чилич (Хър) на 1/4-финалите, когато дори губеше с 1:2 сета. Мачът може да бъде проследен онлайн тук. Очаквайте подробности.