07/04/14 09:56

Григор Димитров изравни срещу Джокович след 6:3 във втория сет

Григор Димитров изравни сетовете в полуфиналния си мач на "Уимбълдън" срещу поставения под №1 в схемата на най-стария тенис турнир в света Новак Джокович. След като загуби първия с 4:6, той успя да направи прелом в играта си и в резултата и спечели втория сет с 6:3.   Мачът вървеше равностойно гейм за гейм до 2:2. В петия гейм обаче настъпи неочакван срив в качеството на сервиса на българина и той допусна пробив без на спечели нито една точка.   Последва нова размяна на геймове без Димитров да успее да затрудни сериозно съперника си и да успее да върне пробива.   Така Джокович спечели сета с 6:4 за по-малко от половин час. За отбелязване е, че сърбинът не сбърки нито един от първите си 19 първи сервиси.   Вторият сет започна зле за българина, като ключова роля за това имаше слабия му първи сервис. При 1:1 той допусна нов пробив в подаването си – 1:2 за Джокович.   Тук някъде започна видимо подобряване в играта на българина. Тай разнообрази ударите си и зачести с излизанията на мрежата, с което наруши ритъма на сърбина. Така в следващия гейм стигна до точка за пробив, но не можа да се възползва от нея и загуби гейма – 1:3.   Димитров обаче не пропусна следващата възможност да изравни резултата. В шестия гейм той стигна до две точки за пробив и завърши успешно втората от тях – 3:3.   После българинът спечели на нула гейма, в който подаваше за 4:3.   Възходът в играта му продължи и в следващия гейм, в който той отново стигна до две точки за пробив и оползотвори още първата – 5:3. Последва бързо спечелен гейм-сервис и 6:3 за Димитров във втория сет, продължил 42 минути.   До момента Димитров и Джокович са играли 4 пъти един срещу друг, като сърбинът води с 3:1 победи. Единственият успех на българина бе на турнира в Мадрид миналата година, на клей кортове. През този сезон Григор няма загуба на трева, като спечели турнира в "Куинс" (4 победи) и стигне до 1/2-финал на "Уимбълдън" (5 победи). В "Ол ингланд клъб" българинът е загубил само два сета - в петсетовия мач с Александър Долгополов (Укр) в третия кръг. Джокович е отстъпил три части - една срещу Радек Щепанек (Чех) във втория кръг и две срещу Марин Чилич (Хър) на 1/4-финалите, когато дори губеше с 1:2 сета. Мачът може да бъде проследен онлайн тук. Очаквайте подробности.