07/05/14 10:04

Бразилия отстрани Колумбия с 2:1, но загуби Неймар

Домакинът на Севтовното първенство по футбол Бразилия успя да се класира на полуфинал, след като победи с 2:1 в петък вечерта представящия се изключително силно до момента тим на Колумбия. "Селесао" обаче получиха тежък удар, тъй като звездата им Неймар получи контузия и след края на срещата се разбра, че тя ще го извади от състава до края на турнира. Мачът започна много добре за домакините, които успяха да отбележат чрез капитана си Тиаго Силва още в 7-ата минута. Той засече центриране от корнер на Неймар и вдигна публиката на крака. В 69-ата минута защитникът Давид Луис покачи на 2:0 след топовен шут от пряк свободен удар от около 30 метра. Фаулът бе отсъден за нарушение на звездата на колумбийците Хамес Родригес срещу Хълк. Родригес пък се разписа от дузпа след нарушение на вратаря Сезар срещу Бака, вкарвайки 6-ия си гол на турнира в 78-ата минута на срещата. Колумбиецът продължава да заема първото място при голмайсторите на турнира. Неймар бе изнесен на носилка от терена в края на срещата, след като получи неприятен удар в гърба от Сунига. По-късно лекарят на бразилския национален тим съобщи, че звездата на Барселона има фрактура на третия прешлен. "Тази травма не изисква операция, но трябва да се носи специална шина и да се прави терапия. Няма как да кажем сега срок за възстановяване, вероятно ще отнеме няколко седмици, но няма начин той да играе в оставащите мачове от Световното", заяви Родриго Ласмар, лекарят на Бразилия. В болницата е направена томография, за да покаже проблема. Все още не е ясно дали Неймар ще може да се прибере със съотборниците си в базата на тима. На полуфинала бразилците ще се изправят срещу отбора на Германия, отстранил по-рано в петък Франция с 1:0. Освен Неймар в полуфинала няма да участва и капитанът Тиаго Силва, който получи жълт картон срещу Колумбия и е наказан за една среща.