07/05/14 07:32

Германия е на полуфинал след 1:0 над Франция

Германия е първият полуфиналист на Световното първенство по футбол в Бразилия, след като в един не особено качествен мач победи с 1:0 Франция на стадион "Маракана" в Рио де Женейро. Разочарованието на мача бе играта на французите, които не успяха да покажат качеството от предишните си срещи, създадоха малко голови положения и логично загубиха. Единственият гол в мача падна още в 13-тата минута. След центриране от наказателен удар централният защитник Матс Хумелс надделя в единоборството с колегата си от френската защита Рафаел Варан и вкара с глава. До края на първото полувреме французите пропуснаха две възможности при удари на Валбуенаи Бензема, блокирани от вратаря Нойер и от Хумелс. През второто полувреме въпреки хстремежа на Франция към изравняване по-добрият и активен отбор бе германският. На негова страна бяха и по-чистите голови възможности, най-добрите от които бяха пропуснати от резервата Андре Шурле. Най-настоятелен в търсенето на гола за французите бе Бензема. Негов удар в последните секунди бе спасен от Нойер с една ръка. Така Германия е за рекордния четвърти пореден път на полуфинал на световно първенство, където ще играе с победителя от мача Бразилия-Колумбия. Рекорд постави и централният нападател Мирослав Клозе, който е първият футболист със същото постижение.