07/05/14 17:45

Петра Квитова е новият шампион на Уимбълдън

/КРОСС/ Петра Квитова е новият шампион на Уимбълдън. На финала чехкинята надви с убедителното 6:3, 6:0 представителката на Канада Южени Бушар, за която това бе първи финал в турнир от Шлема. Интересни факти и статистика след победата на Квитова:- Днешният финал бе първи между две тенисистки родени след 1990 г., а Квитова е единствената тенисистка в тази категория, печелила турнир от шлема. - Единствената до този момент титла от Големия Шлем за чехкинята бе през 2011 г., именно на Уимбълдън. - Петра спечели трофея без да срещне тенисистка от Топ 10 на света. Най-предно класираната ѝ противничка бе именно Бушар, която преди началото на Уимбълдън се намираше под №13 в света - След приключването на турнира Южени ще направи своя дебют в Топ 10 и ще се изкачи до №7 в ранглистата, което я прави най-високо класираната канадка в историята на тениса, изпреварвайки с една позиция Карлинг Басет-Сегусо - досегашната рекордьорка на канадския тенис. Бушар е и единствената канадка, играла финал на турнир от Големия Шлем. - Най-доброто класиране на Квитова в WTA ранглистата е №2 в света. След днешния си триумф чехкинята ще се приближи на две позици от него, изкачвайки се до №4 в ранглистата, пише TennisKafe.