07/12/14 23:42

Холандия води с 2:0 на Холандия в мач за третото място на Мондиал 2014

Холандия води с 2:0 на Холандия след първото полувреме в мач за третото място на Мондиал 2014. Робин ван Перси откри още в третата минута от дузпа, дадена за нарушение на Тиаго Силва срещи Ариен Робен. В ситуацията останаха отново съмнения за качеството на съдийството. Нарушението започна извън границите на наказателното поле, а Силва можеше да получи и червен картон вместо жълт. В 16-та минута Давид Луис изчисти лошо центриране на Ван Перси и Блинд успя да удвори резултата. Луиш Фелипе Сколари започна с няколко проблеми в състава след разгромната загуба от Германия. За Бразилия започнаха Жулио Сезар, Максуел, Тиаго Силва, Давид Луис, Майкон, Вилиан, Паулиньо, Луис Густаво, Рамирес, Оскар и Жо. Луис ван Гаал заложи от своя страна на Яспер Силесен, Дейли Блинд, Стефан де Врай,  Рон Влаар, Бруно Мартинс Инди, Уесли Снайдер,  Жорди Класи, Ариен Робен,  Жоржиньо Вайналдум, Дирк Каут и Робин ван Перси. Очаквайте подробности.