07/12/14 23:42

Холандия разгроми Бразилия с 3:0 и спечели третото място на Мондиал 2014

Холандия победи с 3:0 Бразилия и спечели третото място на Мондиал 2014. Още в третата минута Робин ван Перси откри резултата от дузпа, дадена за нарушение на Тиаго Силва срещу Ариен Робен. В ситуацията останаха съмнения за качеството на съдийството. Нарушението започна извън границите на наказателното поле, а Силва можеше да получи и червен картон вместо жълт. В 16-та минута бразилският защитник Давид Луис изчисти лошо центриране на Ван Перси и Блинд успя да удвои резултата. През второто полувреме главният съдия - алжирецът Джамел Хаймуди, взе още две спорни решения. В 69-ата минута Оскар влезе в наказателното поле и падна след контакт с крака на Блинд. Хеймуди обаче даде жълт картон на бразилеца за симулация. В края на редовното време главният съдия не даде и дузпа за Холандия, като пропусна нарушения на Фернандиньо срещу  Робен. В последната минута на редовното време Вийналдум вкара трети гол за холандците и оформи крайния резултат. Това е втора поредна разгромна загуба за домакините, след като изгубиха полуфинала от Германия със 1:7. Новият световен шампион ще бъде определен в неделя в мача между Германия и Аржентина.