07/17/14 15:05

Програма „Спортни таланти" на „Еврофутбол" е една голяма стъпка за бъдещето

Интервю със Спортния талант Денислав Коджабашев   Казвам „Здравей" на Денислав Коджабашев, който е Спортен талант на „Еврофутбол". Срещаме се в една нетрадиционна обстановка - в букмейкърския пункт на „Еврофутбол" в Каварна. Тук ни събра Каварна Рок Фест, тъй като българският букмейкър е основен спонсор на фестивала. Денислав пък ще бъде в публиката. Така че използваме случая. Разкажи ни повече за себе си. Здравейте! Аз съм Денислав Коджабашев от Варна. Занимавам се с тенис на маса и по-точно за хора с увреждания. „Еврофутбол" ме финансира и ми помогна да участвам на много турнири в Европа. Колко турнира минаха вече? Досега участвах на четири турнира. Единият в Унгария, двата най-силни в Европа - в Словения и в Словакия, спечелих ги и трите. Преди месец бях на турнир в Румъния, там завърших на второ място индивидуално. Отборно играх с един финландец, който също е много силен, но в по-ниска категория от моята. Това не му попречи да се състезава в моята група, която е максимално най-силната и да завършим само с една загуба, да станем втори. Всички други мачове спечелих, победих втория в световната ранглиста и третия. Единствено не съм играл с първия, когото ще срещна на Световното първенство в Китай тази година. Как и кога реши да се захванеш с тениса на маса? Занимавам се с тенис на маса от 12 години. Баща ми е много запален фен. Той пътува по корабите и там играе често, когато са на суша